ASSSK-1

Z VirtlabWiki

(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
Verze z 12:01, 20. 4. 2007
Sei01 (Diskuse | příspěvky)

← Předchozí porovnání
Aktuální verze
Gry72 (Diskuse | příspěvky)

Řádka 1: Řádka 1:
-'''ASSSK-1'''+[[Image:ASSSK1.jpg|thumb|left|200px]]
-První verze Automatizovaného Systému pro Správu Síťových Konfigurací byla vyrobena v rámci diplomové práce Davida Seidl. (S Davidem Seidlem je úzce spojen i neoficiální název "TataBazmek", Tata - přezdívka Davida Seidla, Bazmek - na ostravsku pojmenování čehokoli co neumíte pojmenovat).+První verze Automatizovaného Systému pro Správu Síťových Konfigurací byla vyrobena v rámci [[Media:seidl-diplomka.pdf|diplomové práce Davida Seidla]]. ''(S Davidem Seidlem je úzce spojen i neoficiální název "TataBazmek", Tata - přezdívka Davida Seidla, Bazmek - na ostravsku pojmenování čehokoli co neumíte pojmenovat, existuje výklad i v jiných jazycích, ale ten radši nebudeme zmiňovat)''.
-Tatabazmek je zařízení do kterého je určeno k propojování sériových a ethernetových linek v rámci virtuální laboratoře. Nejedná se ale o zařízení typu switche, ale spíše o jakousi ústřednu. Mezi sebou jsou propojována vždy dvě zařízení. Tatabazmek umožňuje propojovat synchronní sériové porty (RS232) a ethernetové porty (10BaseT).+Tatabazmek je zařízení, které je určeno k propojování sériových a ethernetových linek v rámci virtuální laboratoře. Nejedná se ale o zařízení typu switche, ale spíše o jakousi "ústřednu". Tatabazmek umožňuje propojovat synchronní sériové porty (RS232). Je možné mezi sebou propojovat i ethernetové porty (10BaseT), ale tato funkce se ve virtuální laboratoři nevyužívá. Celý systém funguje na první vrstvě referenčního modelu ISO/OSI, tedy nijak se nezabývá daty které jsou přes něj přenášeny, pouze slepě kopíruje napěťové úrovně s daného vstupu na daný výstup.
 + 
 +Technicky je zařízení konstruováno jako mikroprocesorem řízené analogové spojovací pole.
 + 
 +----
 +Problémy při spojování Ethernetů:
 + 
 +* Zařízení počítá jen se spínáním 10BaseT. Dvě 100BaseT rozhraní se budou snažit domluvit na 100Mbps, to však spojovacím polem neprojde.
 +Pro tyto případy je nutný příkaz speed 10 do iniciální konfigurace každého laboratorního prvku.
 + 
 +[[Kategorie:Podpůrný hardware]]
 +[[Kategorie:ASSSK]]

Aktuální verze

Zvětšit

První verze Automatizovaného Systému pro Správu Síťových Konfigurací byla vyrobena v rámci diplomové práce Davida Seidla. (S Davidem Seidlem je úzce spojen i neoficiální název "TataBazmek", Tata - přezdívka Davida Seidla, Bazmek - na ostravsku pojmenování čehokoli co neumíte pojmenovat, existuje výklad i v jiných jazycích, ale ten radši nebudeme zmiňovat).

Tatabazmek je zařízení, které je určeno k propojování sériových a ethernetových linek v rámci virtuální laboratoře. Nejedná se ale o zařízení typu switche, ale spíše o jakousi "ústřednu". Tatabazmek umožňuje propojovat synchronní sériové porty (RS232). Je možné mezi sebou propojovat i ethernetové porty (10BaseT), ale tato funkce se ve virtuální laboratoři nevyužívá. Celý systém funguje na první vrstvě referenčního modelu ISO/OSI, tedy nijak se nezabývá daty které jsou přes něj přenášeny, pouze slepě kopíruje napěťové úrovně s daného vstupu na daný výstup.

Technicky je zařízení konstruováno jako mikroprocesorem řízené analogové spojovací pole.


Problémy při spojování Ethernetů:

  • Zařízení počítá jen se spínáním 10BaseT. Dvě 100BaseT rozhraní se budou snažit domluvit na 100Mbps, to však spojovacím polem neprojde.

Pro tyto případy je nutný příkaz speed 10 do iniciální konfigurace každého laboratorního prvku.

Osobní nástroje