Virtlab:Komponenty/Konzolový server

Z VirtlabWiki

< Virtlab:Komponenty(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
Verze z 16:21, 17. 12. 2006
Gry72 (Diskuse | příspěvky)

← Předchozí porovnání
Aktuální verze
Kuc274 (Diskuse | příspěvky)

Řádka 1: Řádka 1:
-* přijímá a autorizuje TCP spojení od klientských appletů (z Internetu) a přemosťuje je na porty komunikační MOXA karty připojené ke konzolám fyzických laboratorních prvků nebo na další TCP spojení ke konzolám simulovaných laboratorních prvků (UML, Dynamips)+Konzolový server je jednou z prvních komponent Virtuální laboratoře. Jeho úkolem vždy bylo umožnit přístup Java apletu, který je spouštěn z prohlížeče uživatele, na laboratorní prvky.
-** proto má i síťové rozhraní do vnitřního management VLANu lokality – tím připojuje konzoly instancí UML a DynaMIPSu.+ 
-* přijímá pokynu pro mazání a zápis iniciální konfigurace do laboratorních prvků (OD KONFIGURACNIHO SERVERU ?)+V současné distribuované architektuře je konzolový server využíván i v takzvaném "proxy režimu", kdy komunikuje na jedné straně s apletem a na druhé straně s jiným konzolovým serverem. Tímto způsobem připojuje uživatele i na prvky v jiných lokalitách.
 + 
 +== Shrnutí základní funkce:==
 +* přijímá a autorizuje TCP spojení od klientských appletů (z Internetu) a přemosťuje je na porty komunikační MOXA karty připojené ke konzolám fyzických laboratorních prvků nebo na další TCP spojení ke konzolám simulovaných laboratorních prvků (XEN, UML, Dynamips)
 +** proto má i síťové rozhraní do vnitřního management VLANu lokality – tím připojuje konzoly instancí XENu, UML a DynaMIPSu.
 +* přijímá pokynu pro mazání a zápis iniciální konfigurace do laboratorních prvků
 + 
 +== Detailní informace pro vývojáře ==
 +* [[Virtlab:Konzolový server]]
 + 
 +[[Kategorie:Komponenty virtlabu]]
 +[[Kategorie:Server]]
 +[[Kategorie:Konzolový server]]

Aktuální verze

Konzolový server je jednou z prvních komponent Virtuální laboratoře. Jeho úkolem vždy bylo umožnit přístup Java apletu, který je spouštěn z prohlížeče uživatele, na laboratorní prvky.

V současné distribuované architektuře je konzolový server využíván i v takzvaném "proxy režimu", kdy komunikuje na jedné straně s apletem a na druhé straně s jiným konzolovým serverem. Tímto způsobem připojuje uživatele i na prvky v jiných lokalitách.

Shrnutí základní funkce:

  • přijímá a autorizuje TCP spojení od klientských appletů (z Internetu) a přemosťuje je na porty komunikační MOXA karty připojené ke konzolám fyzických laboratorních prvků nebo na další TCP spojení ke konzolám simulovaných laboratorních prvků (XEN, UML, Dynamips)
    • proto má i síťové rozhraní do vnitřního management VLANu lokality – tím připojuje konzoly instancí XENu, UML a DynaMIPSu.
  • přijímá pokynu pro mazání a zápis iniciální konfigurace do laboratorních prvků

Detailní informace pro vývojáře

Osobní nástroje