Virtlab:Komponenty/Rozdělení rezervačního a aktivačního serveru

Z VirtlabWiki

(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
Verze z 13:40, 5. 11. 2007
Dol72 (Diskuse | příspěvky)

← Předchozí porovnání
Verze z 14:59, 5. 11. 2007
Dol72 (Diskuse | příspěvky)
(Aktivační server je mrtefff.)
Následující porovnání →
Řádka 1: Řádka 1:
 +'''AKTIVAČNÍ SERVER JE MRTEV, RIPv1 (30. CERVENCE - 4. LISTOPADU 2007)'''
-'''AKTIVAČNÍ SERVER JE OD REV. 633 (4. LISTOPADU 2007) MRTEV'''+Závěť naleznete na stránce [[Virtlab:Komponenty/Náhrada aktivačního serveru]].
Původní rezervační server v sobě obsahoval kód spouštěný jako dětský proces, který zajištoval aktivaci virtuálních topologií před začátkem jednotlivých rezervací. Rodičovský proces rezervačního serveru informoval svůj dětský (aktivační) proces o významých událostech pomocí signálů. Z důvodu větší modularity jsme provedli oddělení aktivačního kódu do samostatné komponenty, čímž znikl samostatně spouštěný aktivační server. Komunikace mezi rezervačním a aktivačním serverem nyní probíhá přes TCP. Způsob rozdělení a následnou komunikaci mezi servery popisuje obrázek: Původní rezervační server v sobě obsahoval kód spouštěný jako dětský proces, který zajištoval aktivaci virtuálních topologií před začátkem jednotlivých rezervací. Rodičovský proces rezervačního serveru informoval svůj dětský (aktivační) proces o významých událostech pomocí signálů. Z důvodu větší modularity jsme provedli oddělení aktivačního kódu do samostatné komponenty, čímž znikl samostatně spouštěný aktivační server. Komunikace mezi rezervačním a aktivačním serverem nyní probíhá přes TCP. Způsob rozdělení a následnou komunikaci mezi servery popisuje obrázek:

Verze z 14:59, 5. 11. 2007

AKTIVAČNÍ SERVER JE MRTEV, RIPv1 (30. CERVENCE - 4. LISTOPADU 2007)

Závěť naleznete na stránce Virtlab:Komponenty/Náhrada aktivačního serveru.

Původní rezervační server v sobě obsahoval kód spouštěný jako dětský proces, který zajištoval aktivaci virtuálních topologií před začátkem jednotlivých rezervací. Rodičovský proces rezervačního serveru informoval svůj dětský (aktivační) proces o významých událostech pomocí signálů. Z důvodu větší modularity jsme provedli oddělení aktivačního kódu do samostatné komponenty, čímž znikl samostatně spouštěný aktivační server. Komunikace mezi rezervačním a aktivačním serverem nyní probíhá přes TCP. Způsob rozdělení a následnou komunikaci mezi servery popisuje obrázek:

tabule s návrhem
Zvětšit
tabule s návrhem

Komunikace mezi rezervačním a aktivačním serverem (vždy jen v rámci téže lokality) probíhá na portu 50002/TCP. Příkazy protokolu jsou popsány v komunikačním protokolu aktivačního serveru.

V případě nějaké změny (nové rezervace, zrušení rezervace) pošle rezervační server pokyn aktivačnímu serveru, aby se podíval do databáze a podle toho si nastavil alarm na čas nejbližší rezervace. Když rezervační server zpracovává novou rezervaci (resp. příkaz ATTACH), přepošle informaci o virtuální topologii požadované pro danou rezervaci aktivačním serveru, který si ji uloží do souboru (<resID>.dat). V případě, že pak nastane čas konkrétní rezervace, spustí aktivační server aktivační skript. V případě zrušení rezervace posílá rezervační server aktivačnímu serveru jako parametr příkazu delresid ResID zrušené rezervace, takže už si může vytvořený soubor smazat.

Za normálních okolností smaže soubor <resID>.dat aktivační skript po dokončení své činnosti.

Osobní nástroje