Virtlab:Komponenty/Mazací server

Z VirtlabWiki

(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
Verze z 13:44, 27. 11. 2007
Vav166 (Diskuse | příspěvky)

← Předchozí porovnání
Verze z 16:47, 7. 12. 2007
Mil051 (Diskuse | příspěvky)

Následující porovnání →
Řádka 1: Řádka 1:
 +Uživatelé, během rezervované úlohy, mají možnost postupnými kroky modifikovat počáteční konfiguraci poskytnutých laboratorních zařízení. Vytvářená konfigurace je během řešení úlohy součástí celku, který však v okamžiku ukončení rezervace zaniká. Automaticky generovaná topologie, nad kterou uživatel svou úlohu řešil, je rozpojena a laboratorní prvky jsou poskytovány v budoucích rezervacích, kde je modifikovaná konfigurace nežádoucí.
 +
 +Konfiguraci, kterou uživatel právě ukončené rezervace nemusel korektně odstranit, je zapotřebí, před znova zapojením daného síťového prvku do nové topologie, vymazat. Prvek je potřeba před jeho znovu použitím uvést do definovaného počátečního stavu, který bude dalšímu uživateli nejvíce vyhovovat.
 +
 +Primárním úkolem mazacího serveru je odstraňování konfigurací, které vznikly na daném zařízení během řešení rezervované úlohy. Mazací server vždy po skončení uživatelem zarezervovaného času uvede konfiguraci používaných zařízení do dříve definovaného, počátečního stavu.
 +
== Detailní informace pro vývojáře == == Detailní informace pro vývojáře ==
* [[Virtlab:Mazací server]] * [[Virtlab:Mazací server]]

Verze z 16:47, 7. 12. 2007

Uživatelé, během rezervované úlohy, mají možnost postupnými kroky modifikovat počáteční konfiguraci poskytnutých laboratorních zařízení. Vytvářená konfigurace je během řešení úlohy součástí celku, který však v okamžiku ukončení rezervace zaniká. Automaticky generovaná topologie, nad kterou uživatel svou úlohu řešil, je rozpojena a laboratorní prvky jsou poskytovány v budoucích rezervacích, kde je modifikovaná konfigurace nežádoucí.

Konfiguraci, kterou uživatel právě ukončené rezervace nemusel korektně odstranit, je zapotřebí, před znova zapojením daného síťového prvku do nové topologie, vymazat. Prvek je potřeba před jeho znovu použitím uvést do definovaného počátečního stavu, který bude dalšímu uživateli nejvíce vyhovovat.

Primárním úkolem mazacího serveru je odstraňování konfigurací, které vznikly na daném zařízení během řešení rezervované úlohy. Mazací server vždy po skončení uživatelem zarezervovaného času uvede konfiguraci používaných zařízení do dříve definovaného, počátečního stavu.

Detailní informace pro vývojáře

Osobní nástroje