Virtuální laboratoř počítačových sítí

Z VirtlabWiki

(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
Verze z 22:18, 28. 11. 2006
Vav166 (Diskuse | příspěvky)
(zmena odkazu na diplomky)
← Předchozí porovnání
Verze z 22:25, 28. 11. 2006
Vav166 (Diskuse | příspěvky)

Následující porovnání →
Řádka 2: Řádka 2:
V souvislosti s rostoucími počty studentů, omezenou kapacitou laboratoře a zejména zařazením nových předmětů i do kombinované formy studia jsme se rozhodli pro postupné vybudování '''virtuální laboratoře počítačových sítí'''. V souvislosti s rostoucími počty studentů, omezenou kapacitou laboratoře a zejména zařazením nových předmětů i do kombinované formy studia jsme se rozhodli pro postupné vybudování '''virtuální laboratoře počítačových sítí'''.
-Nejprve byla stanovena základní koncepce a definována témata diplomových prací ([[Diplomová práce - Pavel Němec|Pavel Němec]],[[Diplomová práce - David Seidl|David Seidl]]), které by jednotlivé části prakticky implementovaly.+Nejprve byla stanovena základní koncepce a definována témata diplomových prací ([[Media:nem114-diplomka.pdf|DP]], [[Media:seidl-diplomka.pdf|DP]]), které by jednotlivé části prakticky implementovaly.
O dílčích výsledcích již bylo referováno na několika konferencích [[Článek - Systém pro automatizovanou správu síťových topologií]],[[Článek - Virtuální síťová laboratoř pro CNAP, Výroční konference Cisco Networking Academy Program]]), včetně celkového popisu koncepce systému na konferenci TPEV 2005 ([[Media:Zpřístupnění prvků laboratoře počítačových sítí pro praktickou výuku prostřednictvím Internetu.pdf|Zpřístupnění prvků laboratoře počítačových sítí]], [http://acm.vsb.cz/tpev2005/TPEV2005-sbornik.pdf Sborník konference Technologie pro e-vzdělávání 2005]). O dílčích výsledcích již bylo referováno na několika konferencích [[Článek - Systém pro automatizovanou správu síťových topologií]],[[Článek - Virtuální síťová laboratoř pro CNAP, Výroční konference Cisco Networking Academy Program]]), včetně celkového popisu koncepce systému na konferenci TPEV 2005 ([[Media:Zpřístupnění prvků laboratoře počítačových sítí pro praktickou výuku prostřednictvím Internetu.pdf|Zpřístupnění prvků laboratoře počítačových sítí]], [http://acm.vsb.cz/tpev2005/TPEV2005-sbornik.pdf Sborník konference Technologie pro e-vzdělávání 2005]).

Verze z 22:25, 28. 11. 2006

Úvodem

V souvislosti s rostoucími počty studentů, omezenou kapacitou laboratoře a zejména zařazením nových předmětů i do kombinované formy studia jsme se rozhodli pro postupné vybudování virtuální laboratoře počítačových sítí.

Nejprve byla stanovena základní koncepce a definována témata diplomových prací (DP, DP), které by jednotlivé části prakticky implementovaly.

O dílčích výsledcích již bylo referováno na několika konferencích Článek - Systém pro automatizovanou správu síťových topologií,Článek - Virtuální síťová laboratoř pro CNAP, Výroční konference Cisco Networking Academy Program), včetně celkového popisu koncepce systému na konferenci TPEV 2005 (Zpřístupnění prvků laboratoře počítačových sítí, Sborník konference Technologie pro e-vzdělávání 2005).

Základní architektura
Zvětšit
Základní architektura

Vývojový tým

Petr Grygárek 
(petr<tecka>grygarek<zavinac>vsb<tecka>cz)
Ideový návrh, koordinace vývoje, integrace řešení, správa serveru v rámci pilotního projektu nasazení
Pavel Němec 
(pavell<tecka>nemec<zavinac>centrum<tecka>cz)
Původní návrh a implementace softwarového řešení (DP)
David Seidl 
(david<tecka>seidl<zavinac>vsb<tecka>cz)
Hávrh a implementace hardwarové konstrukce pro spojování sériových portů a portů 10BaseT laboratorních síťových prvků (DP)
Filip Staněk 
Instalace a správa operačního systému serveru Virtlabu
Roman Kubín 
(roman<zavinac>kubin<tecka>ws)
Implementace bezpečnostních prvků systému, implementace role tutora, celkové vylepšení systému (DP)
Jan Vavříček 
(vavricek<zavinac>volny<tecka>cz)
Implementace paralelního spouštění úloh s dynamickým mapováním fyzických síťových prvků na prvky úloh (DP)
Tomáš Hrabálek 
(THrabalek<zavinac>seznam<tecka>cz)
Implementace distribuovaného řešení a realizace virtuálních topologií přes Internet (DP)
Jiří Dvořák 
(dvo139<zavinac>vsb<tecka>cz)
Implementace systému řízení Virtuálního spojovacího pole
Adam Janošek 
(jan644<zavinac>vsb<tecka>cz)
Testování a podpora vývoje
Tomáš Kučera 
(tom<tecka>kuc<zavinac>gmail<tecka>com)
User-mode linux, nezávislé virtuální instance Linuxu
Jiří Štěrba 
(jiri<tecka>sterba<zavinac>gmail<tecka>com)
Testování a podpora vývoje.
Petr Menzel 
(petrmenzel<zavinac>seznam<tecka>cz)
Testování a podpora vývoje.
Osobní nástroje